Amsterdam Top 5

Bardzo subiektywne Amsterdam Top 5:

1. Muzeum Van Gogha – Nie wyobrażam sobie wizyty w Amsterdamie bez choćby chwili spędzonej z obrazami Van Gogha. Kto raz widział je „na żywo” doskonale zrozumie czemu się do nich wraca, a Ci, co nie widzieli i wybierają się do Amsterdamu, koniecznie muszą sami sprawdzić jak wiele zyskują te dzieła widziane w trójwymiarze.

2. Spacer nad kanałami – Amsterdamskie kanały są urocze! Ja miałam okazję obserwować je zmyte ulewnym deszczem. Prezentowały się bardzo romantycznie. Jedyne, co może być zaskoczeniem, a w sumie nie powinno, to fakt, że trzeba sobie bardzo dobrze planować trasę, bo można sporo drogi nadłożyć, jeśli się przegapi odpowiedni mostek.

3. Holenderskie sery (gouda z różnymi ziołami) – W holenderskich serach zakochałam się już przed wizytą w Amsterdamie, więc jechałam przygotowana na zakup mojej ukochanej Goudy z kminkiem. Polecam odwiedzić sklepy z serami i znaleźć swój ulubiony dodatek. Dla zabieganych: serów jest też sporo na lotnisku ;)

4. Rejs tramwajem wodnym – Na pewno jedna z flagowych atrakcji. Właściwie to Amsterdam powinno się tak zwiedzać. Można wygodnie rozsiąść się na ławeczce i z uwagą obserwować toczące się miejskie życie.

5. Holenderski naleśnik (najlepsze jadłam w Pancakes! Berenstraat 38, 1016 GH Amsterdam) – to nie są zwykłe naleśniki! Koniecznie trzeba spróbować.

 

Foto Story